​جایزه ادبی راجر نیمی‌یر به پی‌یر آدریان رسید

۲۹ مهر ۱۳۹۶ کتاب و کتاب خوانی

 

 

تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳

 

 

جایزه ادبی راجر نیمی‌یر، به دومین رمان پی‌یر آدریان نویسنده ۲۶ ساله فرانسوی برای رمان «روح‌های ساده» رسید.

​جایزه ادبی راجر نیمی‌یر به پی‌یر آدریان رسید

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(۱۱۰ کتاب) به نقل روزنامه فیگارو، پی‌یر آدریان نویسنده ۲۶ ساله فرانسوی است که با دومین رمان خود با عنوان «روح‌های ساده» توانست جایزه ادبی راجر نیمی‌یر را از آن خود کند.

پی‌یر آدریان در رمانش، داستان مرد جوانی را روایت می‌‌کند که به خود او شباهت بسیاری دارد. او تصمیم می‌‌گیرد در صومعه‌‌ای در میان کوه‌های پیرنه ساکن شود و در این مسیر با راهبی برخورد می‌‌کند که سیر و سلوکش در زندگی او تاثیر زیادی می‌‌گذارد.

جایزه ادبی راجر نیمی‌یر در سال ۱۹۶۸ به پاتریک مودیانو برای اولین رمانش با عنوان «مکان ستاره» ‌تعلق گرفته بود.از دیگر نویسندگانی که برنده این جایزه ادبی شده‌اند می‌توان به نام‌ها‌یی چون اریک اورسنا، ژان پل کافمن، امیل سیوران و مارک دوگن برای رمان«اتاق افسران» اشاره کرد.

جایزه ادبی راجر نیمی‌یر سال ۱۹۶۳ توسط فیلیپ هاسمن و آندره پارینو راه‌اندازی شد. این جایزه ارزشی به مبلغ ۵ هزار یورو دارد و هر سال به نویسنده جوانی اهدا می‌‌شود که روح اثرشان با آثار ادبی راجر نیمی‌یر همخوانی داشته باشد.

راجر نیمی‌یر، نویسنده فرانسوی بود که در سال ۱۹۲۵ متولد شد. او نویسندگی را از سنین خیلی پایین آغاز کرد و در سال ۱۹۴۸ اولین اثرش را با عنوان «شمشیر‌» منتشر کرد. او بیشتر به عنوان رهبر گروه ادبی «hussard» شناخته شده بود که یک جنبش ادبی در دهه ۵۰ میلادی بود که مخالف فلسفه اگزیستانسیالیسم ‌و ژان پل سارتر بود.

پی‌یر آدریان، نویسنده فرانسوی است که در سال ۱۹۹۱ در پاریس متولد شد. او اولین رمانش را بعد از مطالعات بسیار در حوزه تاریخ و روزنامه‌نگاری در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد که توانست جوایز ادبی ‌دو ماگوت و جایزه فرانسوا موریاک را از آن خود کند.

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم