۱۱۰ کتاب – پایداری قیمت‌های مس در ماه اکتبر

۲۰ مهر ۱۳۹۶ کتاب و کتاب خوانی

پایداری قیمت‌های مس در ماه اکتبر

گروه معادن
>مس
– طبق پیش‌بینی مؤسسه «اف سی استون»، انتظار می‌رود که قیمت‌های مس طی ماه اکتبر در بازه کنونی باقی بماند و در سطوح ۶,۳۶۵ تا ۶,۷۷۰ دلار بر تن معامله شود. تسکین تنش‌های سیاسی و شرایط آرام‌تر بازار، دلایل ثبات قیمت‌ها در این دوره عنوان شد.

پایداری قیمت‌های مس در ماه اکتبر

 

به گزارش ۱۱۰ کتاب، به نقل از مس پرس، به‌دلیل افزایش ذخایر انبارهای بورس فلزات لندن، بهبود شاخص ارزش دلار و انتشار داده‌های ضعیف اقتصادی در چین، بازار مس در طول ماه سپتامبر، رشد قیمتی مشاهده‌شده در ماه آگوست را جبران کرد. علاوه بر این، طوفان‌های «ایرما» و «ماریا»، شهرهای «هوستون» و «کارائیب» را ویران کرد و بر تقاضای کوتاه‌مدت کالاها تأثیر منفی بر جای گذاشت. داده‌های ماه آگوست نیز حاکی از کاهش تقاضای چین بودند.

ذخایر مس در انبارهای بورس فلزات لندن طی ماه سپتامبر حتی به ۳۱۳,۸۵۰ تن نیز صعود کرد که نسبت به کمترین مقدار مشاهده‌شده در ماه آگوست، رشد ۷/۴۰ درصدی را نشان می‌دهد، اما همچنان در مقایسه با بیشترین سطوح ماه جولای ۹/۱ درصد کمتر بود. البته ذخایر مس تا پایان این ماه تا حدودی کاهش یافت و در آخرین روز سپتامبر به ۲۹۵هزار و ۵۰۰ تن رسید.

تنش‌های سیاسی با کره شمالی نیز تا حدودی کاهش یافته است. به نظر می‌رسد که این شرایط آرام گرفته است و دو طرف دعوا (کره شمالی و ایالات متحده) لحن متعادل‌تری پیش خواهند گرفت. پیش‌بینی می‌شود که آزمایش موشکی دیگری نیز انجام نخواهد شد.


منبع:مس پرس

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷

کد مطلب: ۴۰۶۰۵

 

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم