الهیان: رهبر انقلاب با نامگذاری اقتصادی سال‌های اخیر اقدامات راهبردی در حل مشکلات معیشتی مدنظر داشته‌اند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری اقتصادی چند سال اخیر، اقدامات راهبردی را در حل مشکلات معیشتی مردم مدنظر داشته‌اند.

الهیان: رهبر انقلاب با نامگذاری اقتصادی سال‌های اخیر اقدامات راهبردی در حل مشکلات معیشتی مدنظر داشته‌اند

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صد و ده کتاب ضمن تبریک سال جدید خدمت ملت شریف ایران، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب به نام سال «مهار تورم، رشد تولید»،  اظهار کرد: نکته مهم در نامگذاری‌های رهبر انقلاب، تأکید و توجه معظم‌له بر رفع مشکلات معیشتی مردم است و این نشانگر این است که رهبر انقلاب در مقام گفتار و عمل در خصوص حل مشکلات اقتصادی، به‌خصوص معیشتی مردم اقدامات راهبردی را مدنظر داشته و مسئولین نیز در این مسیر مورد تذکر و مطالبه ایشان هستند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی و تأکید ایشان بر استحکام بنیه درونی نظام اسلامی و ملت ایران، افزود: دشمنان این نظام اسلامی باید بپذیرند که در این ۴۳ سال توطئه و سناریوهای بی‌ثبات کردن ایران، از حضور قوی، متحد و برخوردار از عقاید اصیل ملت ایران شکسته خورده و باید در سیاست‌های خود بازنگری داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به تأکید رهبر انقلاب بر همکاری با کشورهای اروپایی به شرط عدم تکرار سیاست‌های آمریکا اشاره داشت و اذعان کرد: مجلس با تکیه بر ظرفیت دیپلماسی پارلمانی فعال و قاعده‌مند، به‌طور قطع بسترهای مؤثری را در توسعه روابط دوجانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با دولت‌های همسایه و همچنین در سطح فرامنطقه‌ای با دول مستقل در مقام عمل فراهم خواهد کرد.

الهیان در خصوص دغدغه  و انتظار رهبر انقلاب نسبت به وظیفه قانونگذاری مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: در جامعه نظام‌مند هریک از قوا وظایف و اختیاراتی دارند که نمایندگان مجلس با عنایت به این انتظارات رهبر انقلاب در مسیر حرکت منسجم قوای سه‌گانه و تحقق انطباق قوانین و سیاست‌های کلی نظام توجه لازم را مبذول داشته و هرگونه اصلاح و تغییر در روند قانونگذاری را طبق قانون مدنظر قرار می‌دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان و نوروز اظهار کرد: به دلیل تلاقی این دو مناسبت مذهبی و ملی، رنگ و بوی برنامه‌های امسال ملت از ویژگی‌های خاصی برخوردار است.

الهیان با بیان نقش معنوی روزه در تلطیف روح و تقویت اراده، افزود: رمضان ظرف ۳ حقیقت روزه، شب قدر و قرآن است مکه انشاءالله ملت ایران بتوانند از ثواب و آثار عظیم آن بهره‌مند شوند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید